Citrusové oleje mají využití při výrobě parfémů a kosmetiky 

21.06.2021


V celé řadě kosmetických výrobků najdeme citrusové výtažky. Pro lesk vlasů je výborný výtažek z pomerančů, grepů nebo citronů, vlasy se nemastí a dostávají přirozenou pružnost. Krémy na ruce (s citrusovými výtažky) mají projasňující účinky, dodávají hebkost a uvolnění. I do sprchy a koupelí se hojně používají pomerančové oleje. 

Citrusové esence jsou součástí sprchových gelů, koupelových pěn a olejů. Dodávají tělu energii a mají skvělé relaxační účinky. Výborné jsou pleťové masky, například pro odstranění nečistot pleti, mají také peelingový efekt. Citrusy všeobecně působí dezinfekčně a vybělují skvrny. Říká se, že účinně bojují s celulitidou.

Rok co rok přicházejí na trh parfémy, jejichž důležitou vonnou složkou jsou právě citrusové esence. Všechny tyto vůně se pyšní atributem svěžesti a krásou nezaměnitelného aroma. Není těžké získávat suroviny na výrobu těchto esencí a také samotná výroba není nijak složitá. 

V parfumerii se využívají vysoce kvalitní a zcela přírodní esenciální oleje. Zajímavostí je, že citrusové vůně jsou výborné "vodiče" k vnímání dalších vůní, které bývají složkami parfémů. Pomeranče a citrusy jsou používány především v horních poznámkách vůní, kde se rozvoní zhruba na prvních 5 minut a připravují tak naše čichové vjemy na příliv dalších složek. Díky citrusovému aroma na počátku, dokážeme výrazně rozlišovat další vonné ingredience. Citrusové noty jednoduše řečeno "vytříbí náš čich" a jsou v parfémech důležité.

Máte rádi citrusové vůně? 

Blogerka Michaella