Je potřeba se zastavit a vdechnout krásu lidského bytí. Život se má vnímat s láskou

08.10.2020

Buduj si svůj svět uvnitř sebe, zapal v sobě světlo, které ti dá teplo, když do tvého života vstoupí zima. Jaký svět v sobě máš, takový bude celý tvůj život. Štěstí si musíme chránit. Nejlepší ochrana je mít ho uvnitř sebe. Co z nás vyzařuje ven, to formuje naši bytost. Spokojenost a pohoda je moc důležitá. Nedívej se na svět zvenku. Měj svůj vnitřní svět bohatý o čerstvé zážitky a pěkné vzpomínky. Vnímej se jako citlivou bytost s pocity, která potřebuje spoustu lásky a pochopení.

Pořád něco hledáme, pořád na něco čekáme, furt něco řešíme. Je třeba přijmout sebe jako součást všeho dění a být s tím uvnitř sebe v míru

Řeknu slova mířená k vám osobně a takto: "Uchop to teď a měj pocit, že žiješ v tuto minutu, tento den jen jednou!" 

Vesmír a nebe moc dobře ví, jak nám je. Že někdy pod námi hoří most, stojíme nad obrovskou propastí, nemůžeme dýchat a cítíme tak obrovskou bolest, že se nám ani nechce žít. Oni moc dobře ví, že pláčeme a naše oči nedokážou se slzami přestat. Že nás srdíčko bolí, jako by chtělo vyskočit z těla ven. Ví to, že takový je náš život. Plný hezkých překvapení, ale i nepěkných situací a ztrát. Naše bolest je rmoutí a posílají nám sílu vše zvládnout. Zvedají nás ze země a podpírají v nejhorších situacích. Posílají hezké situace a příležitosti do našich životů, když nemohou ovlivnit ty špatné. Jsou s námi do posledního dechu a sil. Bojují spolu s námi jakýkoli vnitřní boj. Jsou tady pro nás. Nejsme úplně sami, jak si v takové situaci myslíme.

Inspiraci a radost pro svůj život hledej v přírodě a všude, kde tvoje oko dohlédne

Podívej se třeba na západ nebo východ slunce. Na třpyt paprsků na vodní hladině. Na květiny, jak kvetou a jak se vše po zimě opět krásně zelená. I sněhová vločka je dar. Krásu najdeš i v zaposlouchání se do šumění korun stromů. Nebo v kapce deště, která stéká po stéblu trávy. I příroda má stejná pravidla jako náš život. I tam jsou ztráty a nálezy. Na Zemi to tak funguje a my jsme její součásti.


Už chápeš? Život je, ale i není. Život se má žít, ne přežívat. Život se má vnímat s láskou a tou největší péčí

Važ si všech, kteří tě milují a které můžeš milovat. Někdy je potřeba se uvolnit a osvobodit se od všeho, co tě táhne ke dnu. Může to být jídlo, různé věci, situace, způsob života, lidé. V tom spočívá sebeláska, zbavit se toho, co ti ubližuje. Naučme se odpouštět, milovat, nezapomínat, dávat a děkovat. Slova, které mají hluboký význam, patří do našeho života.

  • bez odpuštění se necítíme dobře
  • když neodpustíme, jsme svázání
  • když nemilujeme, vnitřně umíráme
  • když nejsme milování, cítíme prázdno
  • když vzpomínáme, je nám hezky
  • nezapomínáme na krásné okamžiky a milované
  • když dáváme svobodně od srdíčka, jsme šťastní
  • když dostáváme něco z lásky, máme radost
  • když děkujeme, jsme svobodní a vděční, například za každý nádech a možnost bytí....

Zastav se, jdi blíž k sobě, přijmi nezištnou lásku, dobro a světlo, které tě naplní až po okraj a neboj se. A o tom je život. Vesmír a nebe nám posílá sílu i pozitivní změny


Je potřeba na sobě pracovat a více se měnit ve světlo a lásku. Přitáhneš tak k sobě to, co jsi. Naše mysl je náš nejdůležitější nástroj, na kterém je potřeba se naučit hrát a pochopit ho.
Jak to řekl Wiliam Feather: "Lidé přicházejí o svůj podíl štěstí ne proto, že by ho nikdy nenašli, ale proto, že se nezastaví, aby ho vychutnali." A má pravdu, je potřeba se zastavit, nadechnout, vdechnout tu krásu lidského bytí, dívat se pozitivně, zaměřit svoji pozornost třeba na paprsky slunce nebo modré nebe a bude ti hezky.

Nač se trápit a propadat smutku? Proč plýtvat život na něco, co nemůžeme ovlivnit?

Ty jsi život a příběh, který si píšeš každý den. Nikdo to za tebe neudělá. A budu se opakovat se slovy: Život je, ale i není. Život se má žít, ne přežívat. Život se má vnímat s láskou a tou největší péčí, je totiž jemný jako kousek toho nejjemnějšího skla. Přeji všem, kdo čtete tyto slova, ať najdete vnitřní klid a svoje štěstí. Snad jsem vás aspoň trošku naplnila světlem, nadějí a vírou v sebe. Mám vás moc ráda! Jste skvělí, jen se na chvíli zastavte, pokud jste v neustálém stresu a poklusu. Nic vám neuteče..


Článek byl publikovaný na zenysro  2. 4. 2019