Když muž miluje hory a žena pohodu na pláži u moře. Může taková láska vydržet?

21.06.2021

Dva lidé mohou být spolu a zároveň odlišní ve svých zájmech. Říkáte, že tohle nemůže dlouho fungovat? Já říkám, může.


Když se partneři poznají, třeba ve věku čerstvé dospělosti, nelze dopředu nikdy s jistotou říct, že vše bude klapat ja má a že si oba budou dokonale rozumět až do stáří. I když si na začátku myslíte, že jste stejní a perfektně sehraní, tak pak po dvaceti letech zjistíte, že jste úplně rozdílní a jediné, co zůstalo, je sehranost pouze v některých věcech a láska, která vás drží pořád spolu.


Co je na tom všem nejtěžší?


Nejtěžší je se smířit s realitou, že třeba ze zdravotních důvodu na hory nemůžete a on chození po horských hřebenech miluje. Že nebudete často jezdit na společné dovolené, protože vy ráda plynete s časem někde u moře a hlavně v klidu a on chce nasbírat energii dlouhou chůzi v přírodě, spát pod stanem a propotit tři trička denně.


Rozdílnost partnery spojuje

Můžete mít fungující vztah i přes rozdílnost v zájmech. Partneři si mají pak o čem povídat a nemusí to být společné zážitky. Jediné, na co si člověk musí zvyknout a přizpůsobit se tomu, je důvěra a pochopení, že není váš partner třeba týden doma, odchází s batohem a stanem do přírody se svými přáteli. A že odchází z důvodu, aby se odreagoval a odpočinul si od práce a ne aby vám byl nevěrný nebo od vás utíkal.

Samozřejmě, že je vám v té chvíli smutno a probíráte to pořád v hlavě, že je v tom určitá nespravedlnost a máte pocit křivdy, možná píšete katastrofické scénáře o tom, co všechno může tam někde (s někým) dělat. Ale když se podíváte s nadhledem, časem vše pochopíte.


Co můžete získat?

  • Máte prostor a čas jen pro sebe.
  • Můžete prožívat naplno svoje zájmy a neomezovat se, ani v utrácení.
  • Nikdo vás nebude brzdit a krtitizovat v tom, co chcete během dne prožít a zažít a s kým se chcete bavit nebo seznámit.
  • Můžete si najít přátele, jet na dovču s kamarádkou, navazovat nové vztahy. Samozřejmě v rámci slušnosti, protože do takových věcí (pokud nechcete rozbít vztah) nevěru nepleťte.
  • A hlavně, dáváte si navzájem s partnerem svobodu a posilujete vzájemnou důvěru, což upevňuje každý fungující vztah.
  • Vypnout občas z manželského a partnerského soužiti je k prospěchu. Načerpáte novou energii, nové zážitky a posílíte své sebevědomí.

Tolik k mé dnešní úvaze. Jak řešíte rozdílnost ve vašem vztahu? Napište komentář pod článek.

Blogerka Michaella

(zdroj obrázku: pixabay.com)