Mám se ráda taková, jaká jsem, i když nemám velikost 38

05.02.2021


Jsem žena krev a mléko. Moje velikost je 44-46, možná 48 a někdy se mi podaří objednat zboží, které tuto velikost má, a i tak mi je malé. Takže jsem smířená s tím, že něco na mě sedí a jiné věci nesedí. Neřeším, netrápím se a věci pak vrátím zpět firmě, která by si dle mého názoru měla udělat pořádek v číslování.

Miluji kalhoty na gumu, bez zipu a omezení. Miluji trička s výstřihem. A šaty. Nepotřebuji se halit do pytlů a schovávat své tělo před světem. Ano, čtete správně, mám se ráda taková, jaká jsem. A snažím se vypadat hezky. Samozřejmě, že nenosím bederní kalhoty a vylézající tanga, krátké topy a jiné věci (určené pro štíhlé), protože nesnáším trapasy a mám také nějakou soudnost.

Každá jsme nějaká a v tom je přece krása našeho bytí

Už od mala jsem věděla, že nebudu štíhlá a nějak mě to netrápilo. Mohl za to zdravotní stav, který mě omezoval v aktivním pohybu a možná i genetika. Nespokojenost s vlastním tělem nepatří k mým mindrákům, myslím, že tohle jen ubírá na sebevědomí a člověka svazuje a tíží. Mám kamarádky, které díky nespokojenosti se svým tělem a díky vlastní sebekritice držely různé diety a pak byly překvapené z jojo efektu. Kolik je modelek s velikosti XXL a vůbec neřeší svoji váhu. Myslím, že není důvod stresovat a šílet z váhy, když se cítíte dobře!

Je to totiž o tom, co z nás vyzařuje. Důležité je mít v sobě charisma, sexepíl a radost ze života. A myslím, že s věkem máme i méně vrásek a zrajeme jako víno. Nic se však nesmí přehánět. 

Je třeba si udělat pořád v hlavě. Položte si tyto otázky:

  • Co vlastně chcete?
  • Na čem vám záleží?
  • Je postava pro vás důležitá?
  • Musíte řešit váhu?
  • Trápí vás zdravotní problémy?

Pro mě postava není to nejdůležitější. Mám se ráda i oplácaná (jak se říká). Ale člověk se musí cítit dobře a měl by i dobře vypadat. To znamená, že připouštím vliv váhy na kvalitu našeho života. Těžkopádnost, nemoci, lenost, sedavý způsob života, ztráta sebevědomí, pocit hrocha v porcelánu, tohle souvisí s tím, jak vypadáme a kolik vážíme.

Kdy se hodí řešit sebe a svoji váhu?

Jednou si všimnete, že máte dvojí bradu, kalhoty se více zařezávají do těla, natékají vám nohy a do schodů už není chození tak snadné. K tomu všemu se přidá problematická pleť a problém ve vztahu s partnerem. Pak se postavíte na váhu a vaše milované tělo vás při pohledu na ní prostě zradí. A je vymalováno. Mrknete znovu na váhu a do zrcadla, zhodnotíte situaci a jednáte.

Někdo mávne rukou a hodí "nějakou debilní váhu" za hlavu. Jiný se rozhodne změnit svůj život a překope celou životosprávu. Rozhodnutí je vždy na vás. Jen vy můžeme změnit svůj život a to, jak vypadáte. Někdy pomáhá k lepšímu pocitu pohyb, u jiného zabere dieta, dalšímu vyhovuje vyřazení bílého pečiva a sladkostí z jídelníčku. 

Důležitá je spokojenost se sebou a svým tělem a vnitřní pocit, že se máte ráda taková, jaká jste

Pokud jste spokojená a vše vám vyhovuje, nic nechybí a nemáte žádné problémy, je vše v pohodě. Nemusíte nic řešit. V jiném případě vás tělo samo upozorní, že něco s ním není v pořádku. Myslet na své zdraví je na prvním místě a váha + postava s tím souvisí! I když se to nedá tak přesně označit, protože někdo může mít vyšší váhu a širší postavu například díky štítné žláze a nic s tím neudělá. Nebo po mateřství většinou nabereme kila navíc. Tyhle věci se musí řešit u každého individuálně. Někdo se přejídá a jiný za svoji váhu opravdu nemůže.


Inspirujte se krásnou Ashley Graham!

Plus size modelka Ashley Graham ví jak na to. Za svou postavu se nestydí, ba naopak! Postavila si na ní svou kariéru a pomáhá ženám ke zdravému sebevědomí.

Jak jste na tom vy? Řešíte svoji váhu? Nebo jste naprosto v pohodě? Já jsem například minulý rok vyzkoušela jednu z keto diet a odpadla jsem hned první den z důvodu alergie na čekanku a na umělé sladidlo. Vím, že si to hodně žen pochvaluje, ale mně to teda vůbec nesedlo. 

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků: vlastní, Pixabay, Pinterest)