Návod na lepší náladu

04.10.2020

Úbytek sluníčka a světla nás s příchodem chladnějších dní ve své podstatě děsí. Zjišťujeme, že se rychleji stmívá, že se musíme více oblékat, když jdeme ven. Že se brzo začne topit, více svítit umělým světlem a příroda se změní v krajinu, která se uloží za chvíli k zimnímu spánku.

Milujeme nastavovat tvář slunci, zavírat oči a přijímat sluneční paprsky v jejich kráse. Probouzí pocit štěstí a hřejí na duši, asi není nikdo, kdo by je nechtěl zažít. Sluníčko je prostě miláček. Souhlasíte?


Chlad a zima nám vhání husí kůži, zavíráme okna a zatahujeme závěsy. Saháme po dekách a teplejších papučích, zapalujeme svíčky a aroma-lampy. Chladnější dny celkově mají vliv na naši náladu a pocity, i když si to třeba neuvědomujeme. Více nás poutají k domovu a nikam se nám nechce, ani do práce. Ale to se některým nechce nikdy.

Záleží na počasí, pokud je zataženo, fouká vítr a ještě i prší, bereme častěji do ruky knížky, časopisy nebo koukáme na nějaký pěkný film. Někdy i odpolední spánek prospívá. Já třeba moc ráda spím, jsem taková Šípková Růženka. Mnohdy se během podzimních a zimních dnů vracíme ke vzpomínkám a prohlížíme si fotky a staré dopisy, které sice jsou minulostí, ale patří k těm krásným, na které jen tak nezapomeneme. Osvěžit krásné vzpomínky stojí za to.  

CELÝ ČLÁNEK ZDE