Proč je lepší minulost uzavřít? Nedořešené věci se často vrací

17.11.2020

Neuzavřená minulost bolí a je někde uvnitř nás. Někoho minulost dokáže trápit celé roky, až z toho onemocní. Proč nejde zapomenout? Musí se dořešit a uzavřít.

Když minulost neuzavřeš, ozve se

  • věci se rády vrací
  • osoby se rády připomenou
  • nezaplacené dluhy se jen tak nepromlčí
  • nedořešené vztahy nebo konflikty čekají
  • narušené vztahy nepřebolí
  • vše se ozve
  • nedořešené vztahy bolí
  • myslíme na ni

Co se nám nepodaří dokončit nebo nějak uzavřít se promítá do přítomnosti. Myšlenky se vrací a vzpomínky zůstanou.

Všimli jste si železného pravidla, že když na někoho nebo něco pomyslíte, tak pak tu osobu potkáte během pár dní nebo se ozve? Ano, je potřeba vše dořešit a nenechat jen tak viset ve vzduchu.


Kolikrát jsem si říkala, že musím nechat minulost vyšumět a už se k ní nevracet

I tohle je určitý způsob vyřešení, ale nesmíte se k ní už nikdy vrátit, protože pak bude znovu zpět. Spousta věcí potřebuje čas, než se dají dotáhnout ke zdárnému konci. Proto čekáme na chvíli, až dozrají a půjdou řešit. Někdy na ně zapomeneme a už je neřešíme a ony se pak vrátí a máme je zase na talíři jako nedojedené jídlo. Vyšumět můžete nechat bývalé lásky a bývalé vztahy, ne dluhy.

Doporučuji připsat na seznam vše, co je třeba řešit později

Napište si někde do sešitku věci, které vyžadují čas a budete je řešit později. Hlavně je důležité nezapomenout. Nejvíce se asi vrací vztahy, kdy zůstal jeden, co miloval a nepřestal milovat. Když miloval, vzpomene si jednou a pak je zpět ve vašem životě, pokud se mu podaří kontaktovat vás na telefon nebo osobně. Stejně tak nezaplacené složenky, i malý (nezaplacený) dluh může přerůst po roce přes hlavu. U vtíravého přítele z minulosti je třeba udělat zásadní řez. Změnit telefonní číslo, nereagovat nebo slušně vysvětlit z očí do očí, že máte svůj život. Pokud nepochopí a bude vás i nadále kontaktovat a vyhledávat a obtěžovat, jedná se pak o pronásledování, které můžete nahlásit na policii.

Do nového roku by měl člověk jít s čistým štítem a vyřešenými vztahy

Není to však jednoduché. Například v rodinách, kde se spolu nebaví více let. Zvažte, zda nepřišel ten správný čas udělat první vstřícný krok a třeba se i omluvit a začít od začátku. Někdo vám chybí a už jste ho dlouho neviděli? Zavolejte mu a sejděte se na kávu. Najděte svoje vnitřní štěstí ve splnění svých přání, které nosíte v sobě. Dořešte věci, které vás trápí. Jedině tak se budete cítit lépe. Minulost nebo nedořešené vztahy dokážou člověka tížit jako kámen na žaludku. Souhlasíte? 

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků: pixabay)