Rozdíly obou pohlaví jsou pozoruhodné

01.11.2020

On hodí špinavé prádlo na zem a druhý den se zeptá, kde má vyprané trenky. Ona zase ráda vypráví o intimnostech své kamarádce.  

I když budou feministky oponovat, svět bez mužů by nemohl existovat. Patříme k sobě a vůbec nevadí, že je každý z nás jiný. Zatím jsem neslyšela žádného muže tvrdit, jak moc si přeje svět bez žen, ale to neznamená, že mužům na nás některé věci nevadí. Ne nadarmo se říká, že jsou ženy z Venuše a muži z Marsu.


Co vadí ženám na mužích?

Pánové, netvrdím, že jste všichni stejní, ale jsou věci, které na vás opravdu nesnášíme!

 • Na otázku: "Lásko? Co říkáš, sluší mi to?" uděláte obrovskou chybu a místo odpovědi - "Ten nový účes ti fakt sekne!", se jen podíváte nepřítomně do blba a prohodíte "Jojo, dobrý, stejné jako včera".
 • Neumíte odhadnout situaci a nejste tak ohleduplní, jako my ženy. Dokážete nás naštvat kdejakou maličkostí, úšklebkem, průpovídkou, nezájmem.
 • Romantickou chvilku přestřelíte větou - "Prosím rychle, za chvíli hraje hokej...". Jste v mnoha věcech povrchní, necháváte rozházené věci po celém bytě, a že má přijít návštěva, tak to vůbec neřešíte.
 • Špinavé oblečení hodíte na zem k pračce a druhý den se zeptáte, kde máte suché ponožky a trenky. Láhev od piva položíte klidně na poličku mezi kytky. Hrnek od kávy necháte jen tak ležet na stole, ono to přece někdo uklidí.
 • Nevyznáte se ve svoji skříni, ani ve svém šuplíku. Pořád se nás na něco ptáte. Nerespektujete naše přání, že má být prkýnko na wc vždy dané dolů. Mokrý ručník si málokdy pověsíte na sušák. Nevadí vám špinavé zrcadlo, špatně zavřená zubní pasta ani ostříkané umývadlo.
 • Rádi koukáte na jiné ženské, i když jde vedle vás partnerka a klidně prohodíte trapnou poznámku: "Hmmm, kočka". Myslíte si, že nás takové průpovídky baví? Pak se nedivte, když dostanete facku nebo s vámi vaše drahá polovička týden nepromluví.
 • Nevadí vám nic na zemi, jakoukoli překážku jen překročíte a jdete dál. Většina z vás nezná slovo svědomí a věrnost. Sedíte rádi v hospodě nebo trávíte volný čas se svými nej kamarády na hokeji. Dost málo doma mluvíte, ani nejste nejlepšími posluchači, svoji spoluúčast z povinnosti předstíráte.
 • Nezapojujete se rádi do domácích prací a výchovy dětí. Velkým miláčkem se pro vás stal televizní ovládač, herní zařízení, Pc.
 • Jakoukoli bolest rádi nadsazujete - rýma, záděr nebo kašel pro vás znamená konec světa.
 • Slibujete, ať máte od nás pokoj a málokdy dodržíte slovo (Jojo, v deset jsem doma...Jedna pryč a vy nikde). Trpíte dost často zapomnětlivostí (Jo? To jsem včera řekl? Aha, nějak si nevzpomínám.).
 • Nákupy musí proběhnout rychle, nesmíme se s nikým zakecat a lamentujete, když si chceme něco koupit na sebe, nesnášíte čekání.
 • Domluvíte se dříve s kamarádem na programu dne a pak nás informujete, zda souhlasíme. Místo pohody s rodinou, jdete raději na přesčas do práce, s omluvou, že peněz není nikdy dost. Nevadí vám, že nás necháte doma a že nám bude smutno, takové pocity neřešíte.
 • Umíte propadnout koníčkům, které milujete více, než nás a to se opravdu nedělá! Chováte se často jako malí kluci. Koníček je koníček a my jsme my! Tak je jasné, kdo má přednost, nebo ne?

Pár rad pro muže: Nenoste prosím propocené trička a dbejte na svůj zevnějšek i doma. Nekřičte na nás, nebuďte vulgární a netrpěliví. Naučte se propocené ponožky dát do pračky a přezout se do nových ponožek, aniž si budeme nahlas stěžovat, že je v bytě smrad. Nestěžujte si neustále svoji mamince, jak vám všechno doma vadí, protože tím nás jen naštvete a urazíte. Více nás chvalte a oceňte, buďte k nám pozorní. Staňte se více zodpovědní, naučte se fungovat jako Kutil Tim a nebojte se projevit nám svoje city. My nejsme až tak jiné jako vy, když najdeme společnou řeč, je nám spolu fajn a vy to moc dobře víte. Mějte nás rádi takové, jaké jsme.


Co vadí mužům na ženách?

 • Muže unavuje naše dlouhé mluvení o ničem. Nesnáší, když jim něco jen suše oznámíme a nezeptáme se na jejich názor.
 • Vadí jim přehnaně uklízený domov, perfekcionismus. Nebo velký nepořádek a špinavá domácnost.
 • Trpí nedostatkem lásky, dle jejich úsudku je málo hladíme, mazlíme, chválíme. Nejraději by utekli z domu, když křičíme a něco jim vyčítáme.
 • Kroutí hlavou na nesouhlas, pokud mluvíte o intimnostech venku s kamarádkami. Je jim zle z žen, které holdují cigaretám, alkoholu a zvrací na veřejnosti. Odpuzují je přehnaně namalované ženské, které mají hrubý nános make-upu. Nesnáší vulgární dámy, které mluví jako horníci.
 • Hnusí se jim špindíry, nevhodně oblečené boubelky, špinavé spodní prádlo, neoholené podpaží, chlupaté nohy, rtěnky při líbání, smrad z pusy, jak neustálé řešíme svoji váhu, vzhled, jak pořád drbeme s kamarádkami přes telefon.
 • Cítí se uraženě, pokud je porovnáváme s bývalými partnery. Neví, jak mají reagovat na naše občasné agresivní útoky, změny nálad, pláč, křik a zatahování dětí do hádek.
 • Děsí je ženské, které vypadají jako muži. Nevěří špatným matkám, nevěrným ženám, zlatokopkám. Nesnáší hrané, nepřirozené chování, nebo když neumí žena chodit na vysokých podpatcích a i tak má přehnané sebevědomí.
 • Odpisují fiflenky, laciné holky, také je odrazuje příliš sexy vzhled. Hnusí se jim na svých partnerkách těžké parfémy, příliš velké výstřihy a moc krátké minisukně.
 • Nemají rádi, když při sexu zhasínáme světlo, chtějí nás pozorovat. Nesnáší kousání a bouchání do hrudě a ramen. Hnusí se jim předstírané vzrušení a vyvrcholení.
 • Většině mužů se nelíbí, když jejich partnerka chodí všude bez spodního prádla. Rozčiluje je naše hlučnost ve společnosti, flirtování, promiskuita, hihňání. Unavují je naše věčné otázky: "Tak co, dobré? Jak vypadám? Nemám rozmazané oči nebo rtěnku?".
 • Neumí pochopit ušpiněnou sedačku od malovátek, rozházené oblečení po celé ložnici, zapomenuté hygienické potřeby na různých místech v bytě, holení kníru a trhání obočí, pučení hnisavých pupínků a čištění obličeje za bílého dne.
 • Taky je rozčiluje naše marnotratné utrácení "za hlouposti".

Pár rad pro ženy: Ženy, zachovejte si svoji intimitu, určité věci dělejte v tajnosti, buďte více přirozené, nemusíte to přehánět s líčením, dbejte o sebe i doma, věnujte pozornost svým mužům, naučte se je více hladit a chválit. Nekřičte po nich kvůli každé blbosti. Udělejte si společné chvíle, dejte mužům příležitost vám dokázat, jací jsou gentlemani. Dejte jim prostor být sami sebou, jen tak budete navzájem fungovat. A když máte pocit, že v prostředí mužů nemůžete dýchat, udělejte si chvilku pro sebe a zajděte třeba na kafe s kamarádkou.

Snad jsem na nic nezapomněla a podařilo se mi vše vystihnout bez zaujatosti. Článek jsem pojala spíše jako úvahu a zamýšlení nad tím, jací ve své podstatě jsme a proč někdy mezi námi (ve vztahu) vznikají zbytečné konflikty nebo nedorozumění.

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků: pixabay)

článek byl publikovaný na zenysro